فراخوان هافراخوان هنرهای ترسیمی

فراخوان نمایشگاه بین المللی «پذیرش تفاوت‌هایمان» 2024 Embracing Our Differences

دربارۀ رقابت:

«پذیرش تفاوت‌هایمان» یک رقابت نمایشگاهی، داوری‌شده، سالانه و بین‌المللی است که به‌تازگی گشایش فراخوانِ خود برای دریافت آثار علاقمه‌مندان به شرکت در رقابت سال ۲۰۲۴ خود را اعلام‌کرده و همچون سال‌هایِ گذشته از تمامِ عکاسان، هنرمندان حرفه‌ای و تازه‌کار، اساتید و دانشجویان  دعوت می‌کند تا تفسیر خود از موضوعِ «اغنایِ حیات از طریقِ گوناگونی و شمول» را در قالب آثارهنری ارسال‌کند.

هنرمندان ابزار پرقدرتی برای برانگیختنِ تغیرات اجتماعی دراختیار دارند. بی‌آنکه حتی کلمه‌ای بر زیان بیاورند می‌توانند سبب روشنگری، آموزش و تاثیرگذاری بر تغییرات در سراسر جهان شوند. رقابت «پذیرشِ تفاوت‌هایمان» از هنرمندان دعوت می‌کند تا در ساختِ جامعه‌ای که در آن از تنوع و گوناگونی با آغوش باز استقبال و فردیت تجلیل و ستایش می‌شود مشارکت‌کنند. رسالتِ «پذیرشِ تفاوت‌هایمان» بکارگیریِ هنر به‌عنوان کاتالیستی برای آگاه‌سازی و ترویجِ ارزشِ تنوع و گوناگونی (در میان جوامع)، مزایایِ شمول و اهمیتِ ردِ نفرت و تبعیض به‌شکلی کنشگرانه است.

آثار منتخبِ نهایی جهت ورود به نمایش توسط گروهِ داوریِ سه نفره‌ای متشکل از هنرمندان حرفه‌ای، کیوریتورها و اساتید هنر و بر مبنایِ تعالیِ هنری و اصالت در انعکاسِ موضوع رقابت انتخاب می‌شوند.

داوران همچنین موارد زیر را در انتخاب آثار مدنظر قرار می‌دهند:

  • میزان تاثیرگذاری اثرهنری هنگامی‎که در ابعاد بزرگ بر تابلویی ۹/۴ در ۸/۳ متری برای نمایش در فضایِ خارجی نقش می‎بندد
  • شفافیت و سهولت در فهم موضوعِ اثر
  • نامعمول بودن و پرداختن اثر به موضوع رقابت به شکلی که پیشتر مورد کاوش قرار نگرفته‌است
  • توانایی اثر و پیام آن برانگیختنِ گفت‌و‌گوی بیشتر پیرامون موضوع رقابت

آثارهنری برنده ترکیبی از ادراکِ عمیقِ مدیوم و پیام هستند.

رقابت «پذیرشِ تفاوت‌هایمان» هرساله تصاویری در اندازۀ تابلوهای تبلغاتیِ شهری را به‌نمایش می‌گذارد و نمایش امسال نیز از اواسط ژانویه تا اواخر ماه مه ۲۰۲۴ در سه مکان در جنوب‌غربی فلوریدا در معرض دید عموم قرار خواهد‌گرفت.

واجدان شرایط:

هنرمندان، عکاسان، اساتید، آماتورها، دانشجویان همگی دعوت به شرکت در این رقابت هستند.

جوایز:

مبلغی معادلِ ۳ هزاردلار در قالب سه جایزۀ جداگانۀ یک هزار دلاری به هر یک از برندگان دسته‌های «برترین اثر بزرگسال»، «برترین اثر دانشجویی» و «انتخابِ مردم» تعلق می‌گیرد. دو جایزۀ بخش «برترین اثر» از طرفِ گروه داوریِ سه‌نفرۀ متشکل از اساتید هنری اهدا و جایزۀ «انتخابِ مردم» از طرف بازدیدکنندگانِ نمایش تعیین می‌شود.

شرکت در این رقابت رایگان است!

آخرین مهلت ثبت نام: ۵ اکتبر ۲۰۲۳ ( ۱۳ مهر ۱۴۰۲)

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت فراخوان مراجعه کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا