فراخوان ادبیفراخوان هافیلمنامه و نمایشنامه

فراخوان نمایشنامه نویسی Yale Drama Series 2024

فراخوان نمایشنامه‌نویسی Yale Drama Series خواستار ارسال اثر برای رقابت نمایشنامه‌نویسی 2024 خود است. نمایشنامۀ برگزیده توسط داور کنونی فراخوان، جرمی اُ.هارا انتخاب خواهد شد. برندۀ نهایی این رقابت سالانه افزون بر چاپ دستنویس اثر خود توسط انتشارات Yale و شرکت در آیین قدردانی، جایزۀ دیوید چارلز هورن به مبلغ 10 هزار دلار را نیز دریافت خواهد کرد. این جایزه و چاپ اثر منوط به تطابقِ نمایشنامه با شرایط قرارداد انتشار خواهد بود.

هزینۀ ورودی برای این رقابت وجود ندارد. جهات آماده‌سازی متن دستنویس خود، دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

  • این رقابت محدود به نمایشنامه‌هایی است که به زبان انگلیسی نوشته شده باشد. آثار ارسالی از تمام نقاط جهان پذیرفته می‌شوند.
  • آثار ارسالی باید نمایشنامه‌هایِ کامل، اصلی و چاپ نشده، شامل دست‌کم ۶۵ صفحه باشند. نمایشنامه‌های کمتر از ۶۵ صفحه مدنظر قرار نمی‌گیرند.
  • هدف این فراخوان حمایت از نمایشنامه‌نویسان نوظهور است. نمایشنامه‌نویسان تنها یکبار ممکن است شانس برنده شدن در این رقابت را داشته باشند.
  • نمایشنامه‌نویسنان در هر سال تنها می‌توانند یک دستنویس را برای شرکت در رقابت ارسال کنند. تنها آثاری که توسط یک نمایشنامه‌نویس نوشته شده باشد واجد شرایط شرکت در این رقابت است.
  • نمایش‌نامه‌هایی که پیشتر بصورت حرفه‌ای اجرا و یا به چاپ رسیده‌اند واجد شرایط شرکت در این رقابت نیستند.نمایشنامه‌هایی که تنها اجرای غیرحرفه‌ای داشته و یا در کارگاه‌های نمایشنامه‌خوانی به اجرا درآمده‌ و یا تنها در قالب نسخۀ بازیگر به‌چاپ رسیده‌اند مدنظر قرار می‌گیرند.
  • نمایشنامه‌ها در زمان ارسال به رقابت نباید تحت قرارداد خرید، سفارش، و یا در نوبت تولید، اجرا یا چاپ قرار داشته باشند.
  • نمایشنامه‌ها باید ماشین شده و صفحات آن شماره‌گذاری شده باشد.
  • رقابت نمایشنامه‌نویسی Yale Drama Series این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که بنا به هر دلیلی آثار را رد کند.
  • رقابت نمایشنامه‌نویسی Yale Drama Series این حق را برای داوری آثار برای خود محفوظ می‌دارد که در رقابت هر سالِ فرضی برنده‌ای را انتخاب نکند و این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که واجد شرایط نبودنِ یک برنده را، مطابق با رویکرد رقابت و براساسِ دستاوردهایِ مؤلف اثر، تعیین کند.

ارسال الکترونیکی آثار:

رقابت نمایشنامه‌نویسی Yale Drama Series قویا از داوطلبان شرکت در رقابت می‌خواهد تا آثار خود را بصورت الکترونیکی ارسال کنند. با ارسال الکترونیکی آثار، داوطلبان بلافاصله ایمیل تایید ارسال و ثبت‌نام موفقیت‌آمیز در رقابت را دریافت می‌کنند و امکان بررسی وضعیت ثبت‌نام خود را دارند.

ارسال الکترونیک آثار برای رقابت ۲۰۲۴ نباید زودتر از ۱ ژوئن ۲۰۲۳ ( ۱ خرداد ۱۴۰۲) و دیرتر از ۱۵ اوت ۲۰۲۳ (۲۴ مرداد ۱۴۰۲ باشد)

اگر قصد ارسال نمایشنامۀ خود بصورت الکترونیک را دارید، نام و اطلاعات تماس خود را از متنِ نسخۀ دستنویس و نیز نام فایل ارسالی حذف کنید. صفحۀ نخست نسخۀ دستنویس باید با صفحۀ عنوان آغاز شود و نشان‌دهندۀ نام نمایشنامه، ۲ تا ۳ خط خلاصه‌ای از مضمون نمایشنامه، فهرست شخصیت‌ها و فهرست پرده‌ها و صحنه‌های نمایش باشد. لطفا عنوان نمایشنامه، نام و اطلاعات تماس (مانند نشانی، شمارۀ تلفن، و نشانی ایمیل) و بیوگرافیِ کوتاه خود را در بخشی که در فرم ثبت‌نام الکترونیک مشخص شده درج کنید.

اگر مایل به ارسال نسخۀ الکترونیکِ دستنویس خود هستد، به آدرس زیر بروید:

https://yup.submittable.com/submit

رقابت نمایشنامه‌نویسی Yale Drama Series قویا از داوطلبان شرکت در رقابت می‌خواهد تا آثار خود را بصورت الکترونیکی ارسال کنند، در صورت عدم امکان ارسال نسخۀ الکترونیک، نسخه‌های چاپی نیز برای شرکت در این رقابت پذیرفته خواهند شد.

جهت آگاهی از قوانین و ضوابط شرکت به آدرس سایت این رقابت به نشانی زیر بروید:

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا