فراخوان هافراخوان های معماری

فراخوان معماری چالش جهانی Fentress (FGC) 2023

اعلام فراخوان چالش جهانی فِنتِرسِ (اف.جی.سی)  ۲۰۲۳ برای دریافت آثارعلاقه‌مندان

شرکت در رقابت اف.جی.سی برای فارغ‌التحصیلان و دانشجویانی که در حال حاضر در یک برنامۀ معتبر دانشگاهی برای اخذ مدرک در رشته‌های معماری و مهندسی مشغول به‌ تحصیل هستند و نیز افرادی که به تازگی (در ۴ سال گذشته) با مدرک معماری یا مهندسی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند آزاد است.

در مجموع مبلغ ۱۶ هزاردلار آمریکا به بهترین آثار اهدا می‌شود. برندۀ نهایی رقابت جایزۀ ۱۰ هزار دلاری این رقابت را دریافت خواهد کرد.

رقابت اف.جی.سی کندوکاشی است استثنایی درخصوصِ آیندۀ معماری و، برای این منظور، به ترویج جستجو برای یافتنِ طراح‌های نوآورانه در معماری شهری ادامه می‌دهد.

از شرکت‌کنندگان در این رقابت دعوت می‌شود تا در تجسم «ساختمان یک پایانه» برای سال ۲۱۰۰ با یکدیگر به رقابت بپردازند.

علی‌رغم پیشرفت‌های متعددِ فناوری شامل نشست‌های ویدئویی و پهبادها، شمار فرودگاه‌ها در اقصی نقاط جهان با گسترش تجارت جهانی و تقاضای بی‌وقفه برای مسافرت روبه‌فزونی است.

درحالی‌که پایانه‌های فرودگاهی – که یک قرن پیش تکوین یافتند – گونۀ معمارانۀ نسبتا جدیدی هستند، اما از هنگام پدیدآمدن‌شان از اهمیت یکسانی با بناهایِ اصلی شهر نظیر ساختمان شورای شهر، دادگستری، کتابخانه‌ها، موزه‌ها و تماشاخانه‌ها برخوردار بوده‌اند. با این‌وجود، فرودگاه‌ها به‌طرز منحصربه‌فردی پیچیده و فراتر از مراکز حمل‌و‌نقلی پرتراکم صرف هستند. فرودگاه‌ها همچنین روز‌به‌روز بیشتر به مراکز کاری، تجاری، تفرج‌گاهی و فرهنگی تبدیل می‌شوند.

از شرکت‌کنندگان خواسته می‌شود تا یک فرودگاه در حال‌کار را انتخاب کنند و سپس از آن چگونگی تحول پایانه‌های آن در آیندۀ دور را به‌تصویر درآورند. این کار مستلزم ملاحظۀ دقیقِ بافت بومی، گرایش‌های روز فناوری، امکان‌سنجی اجرای پروژه و جنبه‌های اساسیِ ارتقایِ تجربۀ مسافران است. این فراخوان به‌منزلۀ کاتالیسی برای ترویجِ جستجویِ طرح‌های نوآورانه در بخش هوانوردی است.

چالش جهانی فنترِس (اف.جی.سی) رقابتِ بین‌المللی و سالانه طراحی دانشجویی است که نخستین بار در ۲۰۱۱ توسط کرتیس فنترس راه‌اندازی شد. درطول سالیان گذشته این رقابت موفق به جذب طیف گسترده‌ای از افراد و گروه‌های دانشجویی از بیش از ۱۶۰ کشور شده است که بیش از ۱۰۰۰ طرح را در این رقابت شرکت داده‌اند.

شرکت در این فراخوان رایگان است!

آخرین مهلت ثبت‌نام: ۱ اکتبر ۲۰۲۴ (۱۰ مهر ۱۴۰۳)

تاریخ موردانتظار اعلام نتایج: ۱ دسامبر ۲۰۲۴ (۱۱ شهریور ۱۴۰۳)

برای ثبت‌نام و اطلاعات بیشتر به سایت رسمی فراخوان مراجعه کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا