فراخوان هافراخوان هنرهای ترسیمی

رقابت هنری دانش‌آموزی علم بدون مرز 2024 Science Without Borders

بنیاد اقیانوس‌هایِ زندۀ خالد‌بن‌سلطان با کمال مسرت دوازدهمینِ دورۀ چالشِ سالانۀ علم بدون مرز را اعلام می‌کند!

چالشِ علمِ بدون مرز رقابتی بین‌المللی است که مشارکت دانش‌آموزان و معلمانِ را در حوزۀ حافظتِ اقیانوس‌ها از طریق هنر به خود جلب می‌کند. این رقابت سالانه درعین تشویق دانش‌آموزان به خلاق بودن از آن‌ها می‌‌خواهد آگاهی عمومی در خصوص نیاز به حفاظت، نگهداری و ترمیم اقیانوس‌ها و منابع آبی جهان را ارتقا دهند و بدین ترتیب در اهدافِ گستردۀ بنیاد اقیانوس‌های زندۀ خالد‌بن‌سلطان ایفای نقش کنند.

شرکت در این رقابت برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و متوسطه (۱۱ تا ۱۹) سال آزاد است و در آن تا ۵۰۰ دلار هزینۀ اسکالرشیب به شرکت‌کنندگانِ برندۀ رقابت اهدا می‌شود.

موضوع چالشِ علم بدون مرز در سال ۲۰۲۴ «عجایبِ پنهانِ اعماق دریا» است. دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در رقابتِ امسال باید اثری را ارسال‌کنند که تصویرگر زیست‌بوم یا موجواتِ مرموز و منحصر‌به‌فرد اعماق دریا، با تأکید بر زیبایی و تنوعی باشد که اغلب از دیده پنهان مانده‌اند.

هنگامی‌که به زندگی در اقیانوس فکر می‌کنیم، اغلب دلفین‌ها، لاک‌پشت‌های دریایی، کوسه‌ها و مناطقِ شگفت‌انگیزی مانند صخره‌های مرجانی رنگارنگ، جنگل‌های دریایی کتانجک و جنگل‌های حرا را تصور می‌کنیم. برای همین، در حالی‌که اغلب به این دست نمونه‌ها از حیاتِ اقیانوس فکر می‌کنیم، مهم است که به‌یاد داشته‌باشیم جهانِ به‌کل متفاوت دیگری نیز در اعماق دریا وجود‌دارد. محل مرموز و مسحورکننده‌ای که خانۀ برخی از منحصربه‌فردترین و سرسخت‌ترین موجودات این سیاره است.

دانش‌آموزان باید در مدارس مقطع ابتدایی یا متوسطه نام‌نویسی کرده باشند و یا در خانه در مقطع معادل مشغول به تحصیل باشند. دانش‌جویان شاغل به تحصیل در کالج یا دانشگاه اجازۀ شرکت در این رقابت را ندارند.

آثار بر اساس سنِ شرکت‌کنندگان در دو دسته داوری می‌شوند و  جوایز نفرات اول و دوم و سوم در هر یک از دسته‌های زیر اهدا می‌شود:

  • دانش‌آموزان ۱۱ تا۱۴ سال
  • دانش‌آموزان ۱۵ تا ۱۹ سال

به برندگان چالشِ علمِ بدون مرز اسکالرشیپ‌های زیر تعلق می‌گیرد:

  • نفر اول: ۵۰۰ دلار
  • نفر دوم: ۳۵۰ دلار
  • نفر سوم: ۲۰۰ دلار

بنیاد اقیانوس‌های خالد‌بن‌سلطان همچنین جایزۀ «انتخاب تماشاگران» را در غالب یک اسکالرشیپ ۵۰ دلاری به برندگان هر یک دسته‌ها اهدا می‌کند.

شرکت در این رقابت رایگان است!

آخرین مهلت ثبت‌نام: ۴ مارس ۲۰۲۴ (۱۴ اسفند ۱۴۰۲)

تاریخ مورد انتظار اعلام نتایح: ژوئن ۲۰۲۴

برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت فراخوان مراجعه کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا