عکاسیفراخوان هافراخوان هنرهای ترسیمی

رقابت عکاسی ماکروگرافی و ویدئویٍ «جهان کوچکِ» Nikon 2024

نیکون در جشن چهل و نه سالگی ضبط تصاویر با میکروسکوپ‌های نوری، از عکاسان برای ارسال آثارشان به رقابت «جهان کوچک» خود در سال ۲۰۲۴ دعوت می‌کند.

رقابت «جهان کوچکِ» نیکون را عرصۀ پیشگامِ نمایش زیبایی و پیچیدگی حیات، چنانچه از لنز میکروسکوپ‌های نوری مشاهده می‌شود، می‌دانند. رقابت عکاسی مایکروگرافی پذیرایِ تمام افرادی است که علاقه‌مند به مایکروکپی و عکاسی هستند. بخش ویدئوی رقابت، با عنوان «جهان کوچکِ در حرکت»، دربرگیرندۀ هر اثر متحرک یا عکاسیِ دیجیتالِ تایم_لپسی است که توسط میکروسکوپ گرفته شده باشد.

به برندگان یکی از ۲۰ جایزه‌ای که براساس مقامشان در رقابت تعیین شده، تعلق می‌گیرد. جایزۀ سه نفر اول به‌ترتیب معادل ۳۰۰۰، ۲۰۰۰ و ۱۰۰۰ دلار است.

رقابت جهان کوچک نیکون پذیرای تمام افرادی است که به عکاسی از طریق میکروسکوپ علاقه‌مند هستند. این رقابتی در ابعادِ جهانی است که پذیرای آثار عکاسانی از ایالات متحده، کانادا، اروپا، استرالیا، آمریکای لاتین، آسیا و آفریقا بوده است.

رقابت بین‌المللیِ «جهان کوچک» نیکون نخستین بار در ۱۹۷۵ و به‌عنوان وسیله‌ای برای تقدیر و قدردانی از تلاش‌های افرادی آغاز به‌کار کرد که به عکاسی با میکروسکوپ نوری اشتغال داشتند. از آن زمان تا به ‌امروز،  رقابت «جهان کوچک» نمایشی پیشرو برای عکاسان مایکروگرافی از متنوع‌ترین  رشته‌های علمی بوده است.

نیکون در ۲۰۱۱ اعلام کرد که آثار متحرکِ گرفته شده با میکروسکوپ را به‌عنوان دستۀ جدیدی در سی و هفتمین رقابت سالانۀ عکاسی مایکروگرافیِ «جهان کوچک» خود وارد خواهد کرد. این دستۀ جدید، با عنوان «جهان کوچک در حرکت» شامل هر فیلم یا عکاسی دیجتالِ تایم_لپسی است  که توسط میکروسکوپ گرفته شده باشد و رشتۀ جدید و متمایزی را به رقابت اضافه‌کند.

آخرین مهلت ثبت‌نام: ۳۰ آوریل ۲۰۲۴ (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳)

تاریخ اعلام نتایج: اکتبر ۲۰۲۴

شرکت در این رقابت رایگان است!

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی فراخوان مراجعه کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا