فراخوان اقامتفراخوان ها

برنامۀ اقامت هنریِ دهکده هنرمندان شوپینگن آلمان

«دهکدۀ هنرمندان شوپینگن» از سال ۱۹۸۹ از طریق اقامت هنری خود به حمایت از آرتیست‌های بین‌المللی پرداخته‌است. این فلوشیبِ دو تا شش ماهه که در غالب کمک هزینۀ معاف از مالیت در اختیار متقاضیان قرار داده‌می‌شود اجرایِ پروژه‌هایِ رشته‌هایِ ادبیات، هنرهای تجسمی و آهنگ‌سازی را ممکن می‌سازد.

زمان:

متقاضایان می‌توانند از ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد ۱۴۰۲) تا ۳۱ اوت (۹ شهریور) درخواست‌نامه‌های خود را برای شرکت در این اقامت هنری ارسال کنند. درگاه ثبت‌نام در این دورۀ زمانی بازخواهد بود.

واجدان شرایط:

آرتیست‌های حرفه‌ای حوزۀ تجسمی، نویسندگان و آهنگ‌سازان واجد شرایط شرکت در این اقامت هنری هستند. از سال ۲۰۲۳ درخواست‌نامه‌های گروهی نیز پذیرش ‌می‌شوند. این فراخوان به‌روی تمام افراد از هر ملیتی و سنی بازست. اسکان پارتنرها، اعضای خانواده‌ها یا دستیاران در صورت توافق و وجود امکانات مقدور است. در صورت هرگونه معلولیت جسمی، شناختی یا حسی، لطفا با فراخوان برای توضیح موانع و محدودیت‌های موجود تماس بگیرید.

دربارۀ فراخوان:

مقرری معادلِ ۱۵۰۰ یورو، منهای حدودا ۱۰۰ تا ۲۰۰ یورو برای اجاره و مخارج جاری، است.  این مبلغ برای گروه‌ها ۱۰۰۰ یورو به‌ازای هر نفر، اما تا سقف ۳۰۰۰ یورو منهای اجاره و مخارج جاری، است. هزینه‌های سفر، بیمه و ابزار و وسایل تنها در شرایط ویژه (در صورت پذیرش اسکالرشیپ و نیاز) پوشش داده خواهد شد.

مدت زمان این اقامت هنری را می‌توان بر طبق توافق و شرایط موجود، چیزی بین ۲ تا ۶ ماه انتخاب کرد. این فلوشیپ مستلزم سکونت و کار برندگان این گرنت در دهکدۀ هنرمندان در طول مدت این اقامت هنری است.

در مدت زمان اقامت، از ساختمان‌ها، امکانات و زیرساخت‌های دهکدۀ هنری می‌توان استفاده کرد. این فلوشیپ به شکل یک فلوشیپ تولید طراحی نشده‌است و هیچ تعهدی مبنی بر ارائۀ نتایج کار وجود ندارد. با‌این‌حال، امکان استفاده از وسایل و امکانات برگذاری نمایشگاه و ارائه وجود دارد. افزون برآن، ما از همکاری افراد در سازماندهی وبرگذاری رویدادها، در قالب سخنرانی، جلسات کتاب‌خوانی، کارگاه و نظایر آن، استقبال می‌کنیم.

انتخاب متقاضیان توسط هیئت داوران خبرۀ و بر اسال معیارها و ارزیابی‌های زیر انجام خواهد شد: کیفیت آثار پیشین، کیفیت و قابل‌قبول‌بودنِ پروژه برای شوپینگن، سهم هزینه‌های مربوط به برنامه (تعاملات / اجتماع‌سازی)

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی فراخوان مراجعه کنید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا